Blog > Komentarze do wpisu

Wywiad w magazynie Ok! (tłumaczenie)


zdjęcie: Ok!
"Chcę żyć 120 lat, schudłam tylko przy okazji!"

wywiad: Ok! Magazine

OK: Jakie to uczucie zrzucić 10 kilo?

Alanis: Czuję się jak 12-latka! Wróciłam do mojej najlepszej formy. Wcześniej kiedy wstawałam rano z łóżka wszystko mnie bolało i myślałam, że tak to już jest kiedy ma się 30-tkę. Ale teraz wyskakuję z łóżka i mam strasznie dużo energii! Czuję się pełna życia! To ekscytujące, że nawet po ciężkiej pracy czuję, że wystarczy mi tylko krótki odpoczynek i mogę iść na całonocną balangę. Nic mnie nie boli i pozbyłam się również wszystkich alergii.

Ile teraz ważysz?

Nie znam konkretnej liczby. Ostatnio się nie ważyłam. Myślę, że obserwowanie numerków na skali może być niebezpieczne.

Co jadłaś, że przybrałaś na wadze?

Dużo soli i produktów z przetworzonego ziarna jak chleb. Bardzo lubiłam kanapki, a kiedy jadłam ryż, to zawsze z solą.

Dlaczego się przejadałaś?

Odpuściłam sobie wszystkie restrykcje i granice, które sama na siebie nakładałam przez wiele lat. Myślę, że był to dla mnie swoisty rytuał przejścia. Kiedy miałam 21 lat, byłam w trasie koncertowej promującej płytę Jagged Little Pill, więc nie doświadczyłam zwykłego dla tego wieku braku odpowiedzialności. Przez całe życie byłam przesadnie odpowiedzialna. Więc teraz postanowiłam pobłażać sobie przez dobre 9 miesięcy. Wiedziałam, że to będzie tymczasowe i sprawiało mi to dużą frajdę. Było coś seksownego w moich bardziej okrągłych kształtach, i to mi się podobało.

Dlaczego chciałaś zmienić swój sposób odżywiania?

Długowieczność. Zrozumiałam, że chcę żyć 120 lat. Mój obecny sposób życia zapobiega, na ile jest to możliwe, większości nowotworom i innym dolegliwościom.

Jak to się stało, że wybrałaś program dr. Joel'a Fuhrman'a?

Poszłam do swojej ulubionej księgarni Banyen Books and Sound w Vancouver. Zobaczyłam książkę "Eat to Live", i pomyślałam, że to jest własnie to, co chcę robić! Nie byłam zainteresowana jakimiś kapryśnymi dietami, których efekty nie są trwałe, jak "zrzuć 5 kg w tydzień". Nie wierzę w diety. Uważam, że działają tylko na krótką metę i są trochę emocjonalną karuzelą. Otworzyłam tą książkę, przeczytałam ją i stwierdziłam, że utrata wagi następuje tylko przy okazji. Że priorytetem jest tu zapobieganie chorobom.

Czy ciężko jest jeść w ten sposób?

To było dla mnie bardzo trudne przez kilka pierwszych tygodni. Powiedziałam menadżerowi mojej trasy, żeby obił czymś miękkim ściany mojego busa (śmiech), bo to jest jak ze wszystkimi innymi uzależnieniami. Twoje ciało przywykło do przetworzonego jedzenia, więc pojawia się syndrom odstawienia. Kiedy przetrwasz te pierwsze tygodnie, twój smak się zmieni.

Opowiadałaś, że w przeszłości przechodziłas przez anoreksję i bulimię. Nie bałaś się, że to może się powtórzyć?

Tak. Za każdym razem kiedy chudnę, pojawiają się wspomnienia moich zaburzeń jedzenia. Ale teraz jestem starsza i nie mam powodów, żeby się głodzić. Tak naprawdę nie chodziło o chudnięcie, i to powtarzałam sobie jak mantrę. Zamierzałam być cały czas dobrze odżywiona, kropka. Mam wiele współczucia dla młodych kobiet, wydaje mi się, że jest coraz większa presja żeby być coraz chudszą. Piękno jest definiowane przez to, jak daleko wystają ci kości.

Jaki masz codzienny plan ćwiczeń?

Kiedy jestem w trasie, moje koncerty są na tyle wyczerpujące fizycznie, że to już wystarcza. Kiedy nie jestem w trasie, od 30 minut do godziny ćwiczę z ciężarkami, biegam, jeżdżę na rowerze, pływam, prawdopodobnie 5 razy w tygodniu. Uwielbiam również kickboxing i taniec.

Co sądzi o twoim schudnięciu twój chłopak (Tom Ballanco, adwokat)?

Jemu zależy tylko na tym, żebym dobrze się czuła. Uważa, że jestem seksowna niezależnie od wagi. Nigdy wcześniej nie czułam się kochana w ten sposób.

Czy twoim następnym wielkim projektem będzie planowanie wesela?

Umiem sobie wyobrazić siebie w nieodległej przyszłości jako żonę i mamę, zdecydowanie, ale nie ma pośpiechu. Szalenie go [Toma] szanuję. To, jak on widzi świat, jego punkt widzenia, jest bardzo podobny do mojego. To sprawia, że bardzo dobrze sypiam.alanis.com:

niedziela, 01 marca 2009, dookola-alanis

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:


NOWE PIOSENKI:
RECEIVE


GUARDIAN


Havoc and Bright Lights
amazon.com | okładka___________________________________________

MAGICAL CHILD


Every Mothet Counts 2012
| starbucksstore.com |


______________________________________________________________________________________

ZDJĘCIA:FANLISTING:
PRZYJACIELE:


front row strefa alanis 

morissette


AlanisWEB - polska 

strona o Alanis Morissette
NASZE BANERY:
AlanisNEWS - dookoła 

Alanis Morissette

AlanisNEWS - dookoła 

Alanis Morissette

AlanisNEWS - dookoła 

Alanis Morissette

Add Link - Suggest Link - Submit URL Directory tło