Blog > Komentarze do wpisu

12.08.2008 - PRAGA, Czechy - Congress Center


Na tym koncercie byłam!

SETLISTA:
Moratorium Intro
Uninvited
All I Really Want
Eight Easy Steps
Perfect
Citizen of The Planet
Head Over Feet
Unprodigal Daughter
Versions of Violence
That Particular Time
Hand In My Pocket
Moratorium
You Oughta Know
Tapes

Underneath Piano
You Learn

Ironic
Thank U

Alanis przyjechała na koncert do Pragi po 9-letniej przerwie. Jest dla mnie dziwne, że nie odwiedziła tego kraju wcześniej, będąc parokrotnie na europejskiej trasie, biorąc pod uwagę fakt, że jest tam bardzo popularna. Należy też wspomnieć o jednej z największych fanek Alanis Shirley, która prowadzi od lat wielką internetową galerię zdjęć Fabulous Freak i czeską oficjalną stronę Alanis.cz, a która jest Czeszką! Może koncert w 1999 r. nie przyniósł spodziewanych zysków, albo sprzedaż płyt w Czechach była zbyt mała?

My, Polacy już dawno przestaliśmy liczyć na przyjazd Lani do naszego kraju i na koncerty jeździmy głównie do Niemiec. Jednak po koncercie w Berlinie w 2004 r. Alanis grała tylko w bardziej oddalonych miastach naszych zachodnich sąsiadów. Dlatego koncert w Pradze był dla polskich fanów prawdziwym darem niebios! ;-)

Toteż zebrała się dość skromna, ale wyborowa ekipa skupiona wokół forum alanisweb.fora.pl i wybrała się wspólnie do Pragi. Na koncercie dzielnie walczyła o pierwszy rząd, co i mnie udało się osiągnąć, oraz dawała czadu pokazując innym, jak należy się bawić na rockowym koncercie ;-)

No właśnie, czy to był rockowy koncert? Trudno powiedzieć. Muzycy i Alanis dawali z siebie wszystko, ale publiczność była wyjątkowo statyczna. Mnie zaś paraliżowała obecność wokalistki z tak bliska. Do tego aparat fotograficzny w ręku i dylemat - bawić się, czy robić zdjęcia ;-)

Bardzo podobało mi się "Underneath" wykonane z samym pianinem, świetnie było słychać piękny głos Alanis. Pozytywnie zaskoczyło mnie "You Oughta Know" siłą emocji, jakie było słychać w wokalu. Alanis miotała się po scenie rzucając takie spojrzenia, że aż ciarki po plecach chodziły! Urzekło mnie moje ulubione "Head Over Feet" z całkiem nowym dla mnie intro, a na łopatki już kompletnie rozłożyło "Unprodigal Daughter", o które bardzo, bardzo gorąco prosiłam w myślach.

Słabymi punktami dla mnie było "Hand in my Pocket" w znanej z płyty "Jagged Little Pill Acoustic" spowolnionej wersji. Utwór stracił swoja pozytywną i zadziorną moc, ale za to podczas niego Alanis "na migi" rozmawiała z fanami, wykonując wiele zabawnych, nie zawsze zrozumiałych dla mnie gestów. Nie przepadam za balladą "That Particular Time" i na żywo też mi nie przypadła do gustu - miałam wrażenie, że wokal Alanis rozmijał się z muzyką.

Żeby w pełni upamiętnić ten koncert, uwiecznić wszystkie zdjęcia i okoliczności założyłam osobnego mini-bloga, na którego zapraszam (chociaż ciągle jest w budowie!):
Alanis w Pradze 12.08.2008


"Underneath"


"Unprodigal Daughter"

poniedziałek, 16 sierpnia 2010, dookola-alanis

Polecane wpisy

  • 10.07.2008 - KOLONIA, Niemcy - Tanzbrunnen

    foto: fabulousfreak.com Ostatni niemiecki koncert na trasie. SETLISTA: Moratorium intro Uninvited All I Really Want 8 Easy Steps Not As We Citizen Of The Plane

  • 09.07.2008 - HAMBURG, Niemcy - CCH

    foto: fabulousfreak.com Akustyczne "Versions of Violence"! Kolejna relacja Drake'a. SETLISTA: Intro Uninvited All I Really Want Eight Easy Steps Not As We Citi

  • 08.07.2008 - BERLIN, Niemcy - Tempodrom

    foto: fabulousfreak.com Relacja z koncertu autorstwa Drake'a. SETLISTA: Moratorium intro Uninvited All I Really Want 8 Easy Steps Not As We (auoustic) Citizen

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2010/08/19 10:06:20
Cieszę się,że wreszcie jesteś:).:).Pozdrawiam:)
-
dookola-alanis
2010/08/20 11:37:56
Ja też się cieszę i już nie mogę się doczekać, aż przebiję się przez archiwalia do aktualnych newsów ;-) Dziękuję za dobre słowa! :-)


NOWE PIOSENKI:
RECEIVE


GUARDIAN


Havoc and Bright Lights
amazon.com | okładka___________________________________________

MAGICAL CHILD


Every Mothet Counts 2012
| starbucksstore.com |


______________________________________________________________________________________

ZDJĘCIA:FANLISTING:
PRZYJACIELE:


front row strefa alanis 

morissette


AlanisWEB - polska 

strona o Alanis Morissette
NASZE BANERY:
AlanisNEWS - dookoła 

Alanis Morissette

AlanisNEWS - dookoła 

Alanis Morissette

AlanisNEWS - dookoła 

Alanis Morissette

Add Link - Suggest Link - Submit URL Directory tło